
Csacsogó miniklub januárban
2026.02.02.
2026. Júniusi tábor – Gyertek velünk Bükkszékre, a Gyöngyszem nyaralóházunkba!
2026.04.23.Idén is eljött a februári klub és idén is a jelszavunk volt: öltözz, nyerj és érezd jól magad! 😀
A budaörsi JMMK Nyugdíjasok Házában megrendezett farsangi klubunkra most is sokan jöttek el, már amikor igencsak telni kezdett a terem, láttuk: itt ma megint jó lesz a hangulat! Szépen érkeztek a sorstársak, kísérők, vendégek, s mikor már mindenki köszönt, helyet talált és megkezdte az előtte levő aprósütemények, kávék, üdítők fogyasztását, sípszóra – figyelemfelhívó eszköze a klubvezetőnknek Krisztának – figyeltünk.
Elhangzottak friss programhírek, rövid tájékoztatást adott elnökasszonyunk Fatime is az egyesületi friss dolgokról, majd máris jöhetett a tombolavétel.
Eközben kedves tagunk, Karcsi bácsi, elszavalt nekünk több szép verset, hogy megalapozza a jó hangulat folytatását, s jó volt hallani a szépen szavalt sorokat, a figyelmet is, ami után a versmondó megérdemelt tapsot kapott tőlünk.
Többen már kikészítették tomboláikat és csak úgy repkedtek az ajándékok. Csokik, mézek, házi lekvárok, kávék, finom borok és más szépségek találtak gazdára, ám mivel a terem korlátozott időre lehetett csak a miénk, pihenésre nem is gondoltunk. 😀
Farsang meg nincs maskarák, állarcok és jelmezek nélkül, így jöttek sorban, akik beöltöztek. Láttunk és hallottunk Torreádort – zenével -, hegedűst a háztetőn – fantáziadús kartonházikóval a lábai alatt -, de jött ördög vörös-feketében, pingvin és egy kutyaidomár.
Mindenki nyert és mindenki jót mulatott, s mire a farsangolók krémje vissza akart volna öltözni, a napunk meghívott vendége, Bürger Zoltán máris megkezdte harmónikájával a zenei hangulaterősítést.
Szóltak a dalok, harsogott az ének, s nemcsak közös tánc, de még páros és vonatos megmozdulást is élvezhetett a vendégek sora.
Ételként a sok sütemény mellett a legjellemzőbb ilyenkor kedves falatnak a zsíroskenyér több helyen is nagy sikert aratott, ám mire mindenki bemelegedett, vagy kifáradhatott volna, sajnos az idő lejárt és nemcsak a zenészünknek, de nekünk is búcsúzkodni kellett. Merthogy ha az ember jól érzi magát, az idő megy, ám ha nagyon jól, mintha nem is lenne sose elég! 😀
Köszönjük mindenkinek a részvételt, a sok tombolaajándékot, Bürger Zoltánnak a fantasztikus zenéket és éneket! Továbbá a szervezőknek a programot, hiszen nélkülük ez így nem jöhetett volna létre.
Jenei András







