
Nyárköszöntő klub találkozó
2025.06.23.
Első tábor a GyöngySZEM – Új látásmód üdülőházunkban
2025.07.11.A júniusi – nyárköszöntő- könyvklubunkat ismét a budaörsi szociális irodában (Patkó utca 1.) tartottuk meg, s erre az alkalomra Michael Hjorth & Hans Rosenfeldt svéd krimifolyamának, a Sebastian Bergman sorozat harmadik részét olvastuk. A regény a SÍR A HEGYEKBEN alcímmel jelent meg.
Szokásos módon kielemeztük az írópárost, az egyes karaktereket, a cselekményszálat; beszéltünk arról, hogy bár minden rész önálló, mégis vannak olyan fő vonalak, melyek az egész sorozatot fogják össze és épülnek fel- megismertetve a szereplők életét , személyiségét is-, de szóba került a regény realitása, vagy éppen annak az ellentéte.
Jól éreztük magunkat, s a könyvklubunk ideje igen hamar letelt. Érzések, vélemények, hangulatok jöttek- szerintem ha egy könyv erre képes, akkor nem lehet rossz-, aztán búcsúzáskor jöhetett a hosszú nyárra a következő ajánlás:
Thornton Wilder Szent Lajos király hídja című könyve.
Vajon ki a szerző, mit írt, miket ír még, s mit ad majd a könyv a forró nyárra?
Mindenkinek jó olvasást, nyaralást és akkor ősszel- szeptember elején- ismét találkozunk!







